ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15053237
*
nr 1505 3237
Spegel
Gustaviansk stil, 83x52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 18:43:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 23:34:41
1
100 kr
22/11 17:21:59
2
150 kr
27/11 17:37:19
3
300 kr
28/11 15:28:15
2
250 kr
28/11 15:28:15
3
300 kr (Budbetjänt)
28/11 15:28:18
2
350 kr
28/11 15:47:54
3
500 kr
28/11 18:07:16
2
450 kr
28/11 18:07:16
3
500 kr (Budbetjänt)
28/11 18:07:19
2
600 kr
28/11 18:24:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1505 3237
Spegel
Gustaviansk stil, 83x52 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 23:34:41 | 1 | 100 kr |
22/11 17:21:59 | 2 | 150 kr |
27/11 17:37:19 | 3 | 300 kr |
28/11 15:28:15 | 2 | 250 kr |
28/11 15:28:15 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
28/11 15:28:18 | 2 | 350 kr |
28/11 15:47:54 | 3 | 500 kr |
28/11 18:07:16 | 2 | 450 kr |
28/11 18:07:16 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/11 18:07:19 | 2 | 600 kr |
28/11 18:24:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14